Bitevní lodě

Proč se mi pořád nedaří vyhrát?

Call to action

Recept na sladké Bitevní lodě

Už od chvilky, kdy jsem vyletěl do světa, se mi zachtělo najít si kamarády. Ať ale hledám, jak hledám, nikde nemůžu najít žádné kukaččí hnízdo. Čím to jen může být?

Naštěstí jsem v korunách stromů našel jednu ptačí rodinku. Jeden ptáček se právě vyklubal, a od té doby spolu rádi hrajeme nejrůznější hry a soutěžíme. Můj nový kamarád je sice menší, ale zato rychlejší, a já mám zase větší sílu! Ale ať dělám, co dělám, naši námořní bitvu vždycky prohraju. Ten malý neřád si totiž pořád ujídá lodě…

Recept na sladké Bitevní lodě

Budu potřebovat

Na těsto:

čtvrt kostky másla
½ hrníčku cukru
1½ hrníčku hladké mouky
1 lžička kypřícího prášku
4 vejce
3 lžíce šťávy z pomeranče
5 lžic smetany ke šlehání

Na bitvu:

Cokoliv mi chutná!
Na lodě to můžou být třeba borůvky a maliny, na bombardování jogurt nebo šlehačka

Vybavení:

vaflovač
šlehač
lis na citrusy
mísa
hrníček
lžíce
lžička
naběračka
talíře

POSTUP PŘÍPRAVY

1) Nejprve si připravím těsto: v míse vyšlehám změklé máslo s cukrem, pak k němu rozklepnu všechna vejce, přidám smetanu, šťávu z pomeranče a šlehám.
2) Pak do směsi po lžících přidávám mouku smíchanou s kypřícím práškem do pečiva a míchám. Když je v míse všechna mouka, ještě jednou naposledy vše vyšlehám.
3) Nechám chvilku rozehřát vaflovač. Naběračkou ho plním těstem. Vafle peču asi 7 až 9 minut.

Námořní bitva

1) A jak si můžeš lodě zahrát? Vyber si protihráče a každý si přichystejte dvě vafle jako bitevní pole. Nejdříve se dohodněte na počtu a tvaru lodí, které budete do mřížky umisťovat.
2) Vyber si barvu svých lodí a umísti je na jednu ze svých vaflí. Jakkoliv, jenom se lodě nesmí navzájem dotýkat! Taky nenech soupeře dohlédnout do svého talíře – kdyby totiž zahlédl, jak máš lodě rozmístěné, měl by hned vyhráno...
3) A hra může začít! Postupně se střídejte v hádání, na kterém políčku má soupeř umístěné lodě. Všechna místa, na která střílíš, si na druhé vafli označuj, abys věděl, kam už jsi mířil. Co takhle dát ovoce tam, kde jsi zasáhl loď, a trefy mimo označit šlehačkou nebo jogurtem?
VÍTĚZ Vyhrává ten, kdo první potopí všechny soupeřovy lodě. Ať už bitvu vyhraješ, nebo prohraješ, odměnou ti bude sladká bitevní vafle plná ovoce zasaženého šlehačkou. Kdo ale vafli po bitvě nesní, prohrává na plné čáře!