Banánový koláč pro opičáky

Pečou se v pralese koláče?

Call to action

Recept na Banánový koláč pro opičáky

Někdo v zimě rád jezdí na lyže, ale já ji radši trávím ve slunné Africe! Slonů se trochu bojím, a tak jsem se místo toho skamarádil s jednou veselou opičí rodinkou. Banány jsou jejich oblíbenou pochoutkou – když už je ale trošku omrzely, rozhodl se opičák, že z nich vytvoří něco lepšího! A od té doby se k nim s oblibou občas zastavím na tento slaďoučký koláč. Někdy s jeho pečením i vypomůžu – to se pak ale s opičákem pokaždé dohadujeme, z kterého konce se vlastně správně loupou banány!

Tuhle snadnou a rychlou dobrotu si můžete připravit i sami. Jen buďte opatrní – po banánové slupce prý člověk snadno uklouzne!

Recept na Banánový koláč pro opičáky

Budu potřebovat:

Na těsto:

1 ½ hrníčku mouky (+3 lžíce mouky na vysypání formy)
1 lžička sody
½ hrníčku rozpuštěného másla (+1 lžíce másla na vymazání formy)
½ hrníčku cukru
špetka soli
2 vejce
2-3 zralé banány
čokoláda, oříšky, skořice

Vybavení:

mísa
vařečka
vidlička
lžička
hrníček
forma na pečení

POSTUP PŘÍPRAVY:

1) Nejdříve si v míse vidličkou rozmačkám banány. Potom k nim přidám cukr s rozpuštěným máslem, špetku soli a vejce. Promíchám. Smíchám mouku se sodou a pomalu je do směsi vmíchám. Když mám chuť, přidám do těsta i nasekané oříšky nebo čokoládu.
2) Pak si připravím formu na pečení. Dám do ní lžíci změklého másla a prsty ho pořádně rozmažu po všech vnitřních stranách. Pak do formy nasypu asi tři lžíce mouky, formu vezmu do rukou a třesu s ní jako se sítem ze strany na stranu, aby mouka pokryla všechna místa. Jinak by mi koláč z formy nešel vyklopit.
3) Do připravené formy pak naliji všechno banánové těsto. Koláč peču asi 50 minut na 180 stupňů. A je hotovo!

Už jsi někdy viděl potetovaný banán?

Už jsi někdy viděl potetovaný banán?

Než se pustíš do pečení, můžeš si nejdřív s banány trochu pohrát. Věděl jsi, že banánová slupka zhnědne tam, kde ji propíchneš? Tak vezmi jehlu, špendlík nebo hodně ořezanou tužku, vymysli si motiv a pusť se do tetování!

Tak co, taky už se tak těšíš, až tahle Kukuchařka vyjde? :)